טיפול בדלקת חניכיים – למה כדאי לשים לב?


כיצד לטפל בדלקת חניכייםמדוע כאב בשיניים הוא כה אקוטי?

כל מחלה בגוף היא קשה ובלתי נסבלת ועדיף שנמנע ממנה. ובכל זאת נראה כי קיימים מקומות בגוף שמחלה בהן היא מעצבנת וקשה יותר והיינו שמחים להימנע ממנה פי כמה. אחד מהמקומות הרגישים ביותר בגוף למחלות הוא חלל הפה. אין כמו כאב בפה כדי להזכיר לנו כמה הוא בלתי נסבל. הפה הוא איבר שאנו עושים בו שימוש יומיומי, כמעט ללא הפסקות, בין אם זה לדבר לאכול או לנשום ומכאן כל מחלה בו
היא קשה פי כמה.

דלקת חניכיים – הכאב הבלתי נגמר

אחת הצרות הרעות בפה היא דלקת חניכיים. בדלקת מסוג זה מצטברת אבנית על השיניים שגורמת לתופעות לוואי היכולות להגיע עד לכדי דלקת חניכיים קלה או חריפה. כמובן שדלקת חניכיים חריפה היא אחד הכאבים הפחות נעימים שקיימים ולכן כדאי להימנע ממנה ככל האפשר. כיצד נדע כי חלינו בדלקת חניכיים? יש לכך מספר סימנים אך בכדי להיות בטוחים כדאי להתייעץ עם רופא שיניים. בין הסימנים שניתן להזכיר המתקיימים בדלקת חניכיים הם חניכיים מדממות בעת הצחצוח, חניכיים מדממות בעת האוכל, חניכיים נפוחות, כאב בשיניים ובחניכיים, ריח רע מהפה, נסיגת חניכיים ואף אפילו נשירה של שיניים במקרים קשים במיוחד.

טיפול בדלקת חניכיים, הכיצד?

כפי שראינו דלקת חניכיים יכולה להיות פגע רע ביותר ועל כן טיפול בדלקת חניכיים הוא חשוב ביותר. בכדי לעשות את הטיפול הטוב ביותר כדאי להתייעץ עם רופא שיניים או שיננית ואלה ינחו אותנו כיצד לנהוג. אחד הדברים עליהם ממליצים כל המומחים הוא לצחצח בכל יום פעמיים . אך לא די בצחצוח בכדי להשיג טיפול אפקטיבי בדלקת חניכיים, הצחצוח צריך להתבצע בצורה נכונה וחכמה. עלינו לצחצח בעדינות אך באריכות ולהקפיד להגיע לכל המקומות וזאת בכדי להוריד את האבנית. טיפול נוסף שיכול להתבצע הוא גרידת חניכיים המסירה את האבנית האחראית ליצירת הדלקת. אפשרות קיצונית במיוחד היא ניתוח אך הוא מתבצע רק במקרים קשים במיוחד וצריך להישקל רק כאופציה אחרונה.

טיפול בדלקת חניכיים בעזרת מניעה נכונה

טיפול בדלקת חניכיים לא חייב להיעשות כבר כשמתגלה הדלקת אלא אפשר להקדים תרופה למכה ולנסות להימנע מהדלקת עוד לפני שהיא מתחילה. אין הכוונה כאן רק לצחצוח אלא גם לתזונה נכונה אשר תוביל לכך כי הדלקת לא תיווצר. אחת הדרכים הטובות ביותר להימנע מדלקת חניכיים היא באמצעות גרגור בפה של מי מלח ולעשות זאת פעם ביום. דרכים נוספות להימנע מדלקת חניכיים הוא מריחה של דבש על החניכיים החשודות כנגועות או שרגישות יותר, דרך נוספת היא שימוש באלוורה. חשוב גם להימנע מעישון אשר הינו גורם סיכון רציני מאוד לדלקות חניכיים, כמו גם סוכר אשר ידוע כי אינו בריא לשיניים ויכול לגרום לדלקות.

אל תתפשרו על רופא השיניים במקרה של דלקת חניכיים

אחד הדברים שרבים נוטים לטעות בהם הוא כי בגלל שדלקת חניכיים היא כה נפוצה אזי ניתן ללכת לכל רופא שיטפל בה, אך האמת רחוקה מכך. כאשר אנו הולכים לרופא שיניים עקב דלקת חניכיים אנו חייבים ללכת לרופא שיניים אשר זה תחום התמחותו. כאשר אנו מתקשרים לקבוע תור אצל הרופא יש לשאול אותו האם הוא מומחה בתחום דלקות החניכיים ורק אם כן נפנה אליו. זכרו, רופא שאינו מומחה בתחום יכול לגרום לנו יותר נזק מתועלת.