הרמת סינוס


שתלים דנטליים שינו את עולם רפואת השיניים ויצרו בו מהפכה חסרת תקדים שמשולה למהפכות גדולות אחרות שידע עולם הרפואה. השתלים הדנטליים מאפשרים לנו להשתיל שיניים כאשר לא צריך יותר שיניים מזהב, שיניים תותבות או בכלל להיות ללא שיניים. השתלים הדנטליים מעניקים הן יתרונות אסתטיים והן יתרונות בריאותיים ורפואיים וכך מעניקים לנו יתרון עצום. אך ישנה בעיה והיא קשורה לאופן השתלת השתלים הדנטליים הדורשים כמות מסוימת של עצם שתהיה בחלל הפה. ככל שיש ספיגת עצם מוגברת הרי שהשתל לא ייקלט ואנו נאבד את כל היתרונות של השתלים הדנטליים. כמובן שמדובר בבעיה חמורה שדורשת מענה ופתרון מידי ויש להקדיש לה תשומת לב מרובה מכיוון שהיא נפוצה באוכלוסייה. הפתרון לבעיה, הרמת סינוס.

מהי הרמת סינוס?

הבעיה שהוצגה בפסקה הקודמת היא כואבת ומדאיגה, אך יש לה פתרון פשוט וקל שהינו הרמת סינוס. הרמת סינוס הינה למעשה השתלת עצם בחלל הפה ועיבוי העצם הקיים. למעשה אובדן השיניים משמען אובדן העצם התומכת בשיניים, בעיקר בשיניים האחוריות ומכאן אנו מחייבים לבצע הרמת סינוס. הרמת הסינוס מאפשרת להתגבר על הבעייתיות הנוצרת כתוצאה מאובדן העצם ומאפשרת לנו להנות משיניים חדשות.הרמת סינוס

כיצד מתבצעת הפרוצדורה?

ישנם שני סוגים של הרמת סינוס, הרמה פתוחה והרמה סגורה. אין הבדל גדול בין השניים פרט לאופן ביצוע הפעולה, אחת מבצעים מן הצד ואילו את ההרמה הסגורה מבצעים מתוך חלל הפה. בחירה באחת השיטות הללו תלויה בכמות העצם שנמצאת אצלנו כאשר כמות פחותה תחייב הרמה פתוחה. הניתוח מתבצע בהרדמה מקומית של הלסת העליונה ובמהלכו מוחדרת עצם (לרוב מן החי) אל תוך הלסת. לאחר סיום הניתוח תופרים את החניכיים ומחזירים את המצב כפי שהיה. תהליך ההחלמה מלווה באנטיביוטיקה ועליו להיות מפוקח על ידי רופא.

מה הם הסיכונים במהלך ניתוח הרמת סינוס?

ניתוח ההרמת הסינוס אינו מסוכן כלל וכלל ואחוזי ההצלחה בו גבוהים מאוד כל עוד מבצע את הניתוח מומחה. עם זאת ישנם מספר סיכונים היכולים לצוץ במהלך הניתוח ויכולים להשפיע על תוצאותיו הסופיות. בין הסיכונים ניתן להזכיר את קריעתה של הממברנה, אותו חומר העוטף את חלל הסינוס, קרע גדול שלו במהלך הניתוח יחייב את עצירת הניתוח והתחלה שלו מחדש לאחר מספר חודשים של החלמה. סיכון נוסף היכול לנבוע מניתוח כזה הוא זיהום שיקרה לאחר סיום הניתוח אך מדובר בסיכוי נמוך ולרוב אין חשש שדבר כזה יתרחש.

איך נבחר את המומחה הנכון?

חשוב להבין כי לא כל רופא שיניים יכול לבצע את ניתוח ההרמה ויש צורך במומחה מיוחד שזוהי התמחותו. לכן כאשר אתם ניגשים לרופא וודאו איתו כי הוא מוכשר לבצע את העבודה וכי אתם יכולים לסמוך עליו. בכדי להיות על הצד הבטוח בררו אצל חברים ומשפחה האם הם מכירים רופא שתחום התמחותו הוא ניתוח הרמה ואם כן לכו אל רופא זה. הקפידו עם הרופא המנתח שהוא יודע את כלל התכנית השיקומית לפה שלכם ובררו איתו מהי תכנית זו.

ניתוח הרמת סינוס אינו מסובך אך הוא כן דורש התכוננות מסוימת והכנה מצדכם.