השתלות שיניים ביום אחד


השיניים, מעבר לחיוניות שלהן לצורך חיתוך ופרוק המזון בפה, הן חלק מתווי הפנים והחיוך שלנו. יש להן חשיבות בריאותית ואסטטית רבה ובהעדר שיניים, או שיניים בריאות, ישנה השפעה מכרעת על איכות החיים שלנו. לרוב, הכאב הוא רב, פיזי ונפשי, ומטופלים רבים מדווחים כי הם סובלים מכאבים עזים, מבעיות של ריח פה לא נעים ואף מראה מבייש. בין שלל הסיבות לאובדן שיניים כגון: עקירות, נסיגת חניכיים, שברים, נשירה, הזדקנות, נזקי עישון וכיוצ"ב, קיים הצורך המיידי בהשלמת החסר ובטיפול בקיים, בכדי למנוע סבל פיזי ונפשי מתמשך.

שיטת השתלת השיניים הקלאסית והוותיקה, הינה תהליך כירורגי ארוך וכואב, הכוללת ניתוח המבוצע בשני שלבים. תחילה, מחדירים לעצם הלסת בורג העשוי טיטניום, ולאחר תפירת החתך וריפוי הפצע, מתרחש השלב השני בו מלבישים את השתל. החתך הכירורגי מבוצע פעמיים, דבר הגורם לפציעה כפולה של החניכיים, משך החלמה הוא ארוך, והחזרה לשגרה יכולה להגיע לתקופה בת שישה חודשים, בהתחשב בכל הפרמטרים כגון גיל המטופל, האם הוא מעשן או לא ושגרת היגיינת הפה שלו. בנוסף, השתלת שיניים בשיטה זו, הינה יקרה יותר וזמני הטיפולים הם ארוכים. לעיתים נדרש לבצע השחזות שיניים סמוכות לצורך הלבשת השתל, דבר הגורם לאי נוחות למטופל ולמבנה הפה שלו.

היום, קיימות טכניקות חדשות ומתקדמות להשתלות שיניים ביום אחד. ניתן לבצע השתלות שיניים ללא הרמת רקמת הסינוס, ללא חתכים, תפרים או השחזות למיניהם. זוהי פריצת דרך רפואית, מדעית וטכנולוגית כאחד, הנותנת מענה מהיר ויעיל בשיקום חלל הפה. שיטת השתלת השיניים ביום אחד היא בעלת אחוזי הצלחה גבוהים, כאשר היא מתבצעת על ידי רופא שיניים כירורג מנוסה ומומחה לשיטה זו.

השתלות שיניים ביום אחד

השתלות שיניים ביום אחד

כאמור, הטיפול המתבצע ע"י כירורג שיניים ובהרדמה מקומית, הינו קצר, עדין ובדרך כלל עם מעט מאוד כאבים. בשיטת השתלת שיניים ביום אחד, חושפים בעדינות את עצם הלסת, ומחדירים לתוכה שתל איכותי המהווה תחליף לשורש השן. השתל עצמו מוצמד לעצם הלסת, ובקצהו מלבישים את הכתר. התהליך הוא מהיר ביחס לשיטות הותיקות וללא חתכים. סביב השתל החדש, נבנית רקמת עצם חדשה ובכך, היא מעגנת אותו לעצם הלסת.

במקרה בו חסרה עצם בלסת העליונה או התחתונה, ולכאורה לא ניתן לבצע את ההשתלה ללא ביצוע של הרמת סינוס בלסת העליונה או בניית עצם מורכבת בלסת התחתונה, תהליך יקר, ארוך ומורכב מאוד, בו נדרש שיקום ארוך טווח, בהשתלת שיניים ביום אחד, פותחה טכניקה ייחודית וייעודית למקרה זה והיא שיטת השתלים באלכסון. שיטה זו מוכרת גם בשמה המקצועי כ: 'All on 4' או 'All on 6' שפירושה, הרכבת ארבעה עד שישה שתלים בהטיה, המאפשרת תמיכה אחורית ושיקום של לסת שלמה. בזכות טכנולוגיה מתקדמת זו, ניתן לצאת תוך שעות ספורות בלבד עם חיוך ופה מלא בשיניים קבועות.

בשיטת השתלת שיניים ביום אחד, קיימת האפשרות לייעל את הטיפול ולפשט את המורכבות שלו. באמצעות טכניקה חדשה ומתקדמת של השתלה ממוחשבת, ניתן לתכנן את מיקום השתלים. דרך הדמיית ממוחשבת של מבנה הלסת של המטופל, יוצרים תבנית מדויקת אשר דרכה ניתן יהיה להשתיל את השתלים. זוהי שיטת השתלה מדויקת בעלת תוצאות מקסימאליות, ללא חתכים ותפרים, הטיפול הינו מהיר יותר, קל ונוח יותר למטופל.

הצלחת תהליך קליטת השתל תלוי רבות בהקפדה יתירה על ניקיון שיניים והיגיינת חלל הפה. יש להקפיד על צחצוח שיניים, שימוש בחוט דנטאלי ובמי פה. כמו כן, רצוי מאוד להימנע מעישון. העישון ואי שמירה על היגיינת הפה, פוגעים במערכת החיסונית ובכך, זמן ההחלמה מתארך ומעכב את קליטת השתל עצמו.

השתלים הדנטאליים מהווים היום דרך טיפול יעילה ובעלת אחוזי הצלחה גבוהים לטווח הארוך. מכאן, שבביצוע השתלות שיניים ביום אחד, ניתן לשחזר את התפקוד התקין של הפה ושל מערכת הלעיסה, בדרך אסטטית, המשפרת את איכות החיים והיא הדרך המומלצת והמועדפת ביותר למטופלים. זמן הטיפול הוא קצר, העלות נמוכה יותר, ההשתלה מבוצעת ללא חתכים ותפרים וזמן ההחלמה קצר יותר.

עם זאת, יש לנקוט משנה זהירות לגבי פרסומים מפתים ולא מבוססים אשר מציפים את אמצעי התקשורת בנוגע להשתלות שיניים ביום אחד.