מומחה לחניכיים


מומחה לחניכיים – מתי כדאי לפנות אליו?

שמירה על אורח חיים בריא היא שינוי שאנשים רבים צריכים להשקיע בו. אחד האיברים שאנשים רבים נוטים להזניח בגוף שלהם הם השיניים. אנשים רבים לא מטפלים באופן נכון בפה ובחניכיים שלהם וכך הם סובלים מבעיות רבות כמו חורים בשן או דלקות חניכיים ואפילו מצב של נסיגת חניכיים. כאשר אנחנו סובלים מבעיות חניכיים אנחנו יכולים לפנות לאיש מקצוע כמו מומחה לחניכיים אשר יוכל להראות לנו איך אנחנו יכולים לטפל טוב יותר בפה שלנו. מומחה זה הוא לרוב רופא שיניים איכותי שתחום המומחיות שלו הוא טיפול בבעיות שיניים מסוגים שונים.

מומחה לחניכיים

מומחה לחניכיים

האם כל רופא שיניים הוא מומחה לחניכיים?

לא כל רופא שיניים הוא מומחה לחניכיים. רופא שהוא מומחה מיוחד לחניכיים הוא רופא שהתמחה בחלק זה בפה. כך למשל רופא שיניים לילדים או רופא אורתודנט הם לא רופאים שתחום המומחיות שלהם הוא טיפול בחניכיים. רופא שתחום המומחיות שלו הוא כירורגיית פה או שיקום הפה והלסת הוא רופא שתחום המומחיות שלו הוא טיפול בחניכיים. יש מספר שלבים לטיפול בבעיות חניכיים. השלב הפשוט ביותר הוא להקפיד לצחצח יותר את השיניים ויותר להקפיד על היגיינת פה. השלב המורכב ביותר של טיפול בחניכיים היא פעולה כירורגית של ניתוח בחניכיים ובלסת.

מה ההבדל בין רופא שיניים ובין מומחה לשיקום הפה?

קיים הבדל גדול מאוד בין רופא שיניים ובין מומחה לשיקום הפה. כל רופא שיניים הוא רופא שמתמחה בטיפולי שיניים כמו סתימות, כתרים, עקירות שן ועוד… . רופא מומחה לשיקום הפה הוא רופא שמתמחה בטיפולים משקמים לפה כמו למשל בנייה מחדש או בנייה מלאכותית של החניכיים או בנייה של תותבות לפה. רופא שהוא מומחה לשיקום הפה הוא רופא שמתמחה גם בהשתלות שיניים – פעולה שרופאים אחרים לא יכולים לבצע ולא רשאים לעשות זאת. מומחה לחניכיים יכול להיות רופא שיניים רגיל והוא יכול להיות גם רופא שתחום המומחיות שלו הוא שיקום הפה והלסת.

האם כל אחד צריך להיות בטיפול של רופא שיניים?

באופן עקרוני וגורף כל אדם צריך להיות במעקב ולקבל טיפול של רופא שיניים מגיל הינקות שלו. טיפול שוטף ושגרתי בפה, בחניכיים ובשיניים שלנו יכול לשפר את איכות החיים שלנו ולמנוע ממנו כאב רב. ככל שנקפיד לטפל בשיניים שלנו לאורך שנים כך יקטנו הסיכויים שיהיו לנו בעיות בחניכיים ובפה שלנו. טיפול שגרתי בשיניים שלנו בעזרת מומחה לחניכיים יוכל לאפשר לנו ליהנות מפה וחניכיים איכותיים מאוד. כאשר אנחנו מקפידים לטפל בשיניים שלנו אנחנו יכולים לשמור על כל השיניים שלנו בלי שיהיו לנו הרבה מאוד חורים והרבה מאוד בעיות שונות של ריקבון של השן.

מומחה לחניכיים וטיפול יעיל בנסיגת חניכיים

מומחה לחניכיים יוכל להעניק לנו טיפול יעיל מאוד בנסיגת חניכיים. נסיגת חניכיים היא בעיה בריאותית סבוכה מאוד שיכולה להיות מלווה בכאב רב. כאשר החניכיים שלנו נסוגות אחורה המבנה של הפה שלנו משתנה ומתעוות וזה מלווה בכאבים עזים מאוד. טיפול בנסיגה בשלבים המוקדמים שלה יכול למנוע את הסבל שלנו ולגרום לנו לחוש הרבה יותר טוב. הסימנים המוקדמים של נסיגה יכולים להיות כאבים בחניכיים ובלסת. בדיקות שגרתיות פעם בחצי שנה או שנה אצל רופא השיניים שלנו יכולות לסייע לנו להיות עם יד על הדופק ולזהות בזמן אמת האם החניכיים שלנו נסוגות או לא. ככל שנזהה באופן מוקדם יותר בעיות בשן ובחניכיים כך נוכל לטפל בהן באופן טוב יותר בלי שיהיו לכך תופעות לוואי.